Sali Berisha del nga ‘kontorlli’, i kërkon Kosovës ta bëjë këtë gjë pas provokimit të Vuçiçit

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha, ka reaguar për foton e publikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ku shihej flamuri serb mbi hartën e Kosovës. Berisha, në një postim në Facebook, iu…

Jepet alarmi për shëndetin e tij?! / Presidenti Biden rrëzohet tre herë teksa ngjiste shkallët e avionit

Një 1ncident ka ndodhur me Presidentin e SHBA, Joe Biden taksa ngjiste shkallët e avionit Air Force One këtë të premte. Biden është filmuar duke nxituar në ngjitjen e shkallëve…

Elvis Naçi nuk i ndal të mirat për shqiptarët, ja projekti gjigant që pritet ta realizojë ai

Hoxha i njohur dhe shumë i respektuar, Elvis Naçi ka njoftuar për të gjithë lajmin e mirë dhe të shumëpritur. Ai thotë se me shpresën e Zotit do të hapë…

Gjermanët hapin fabrikën gjigante në Serbi, do të punësohen mbi 11.000 persona

Kompanitë gjermane janë duke vazhduar edhe më tutje investimet në Serbi. Së fundmi, është firma e njohur “Leon”-i e cila ka ‘derdhur’ miliona euro në shtetin serb. Ndërsa, tanimë është…

Mitsotakis hipën në “bishën” amerikane dhe jep mesazhin e fortë për Turqinë

Kryeministri Mitsotakis dhe ministri i Mbrojtjes, Panagiotopoulos hipën sot në aeroplanmbajtësen amerikane “USS Dëight D. Eisenhoëer” gjatë stërvitjes së anijeve ushtarake amerikane me ato greke pranë Kretës. Mediat greke e…

Erdogan i del në krah Putinit, i jep mesazhin e fuqishëm Joe Bidenit

Erdogan tha të premten se komentet e Presidentit të SHBA Joe Biden për presidentin rus Vladimir Putin, në të cilën ai e quajti atë një rvasës, ishin të papranueshme dhe…

Mister në thellësi, NATO në kërkim të nëndetëses së fshehtë ruse

Rriten tensionet në klimën e “lutfës së ftohtë” mes Amerikës dhe Rusisë. Situata është bërë shq3tësuese pas raportimeve që një nëndetëse ruse humbi, të paktën nga sytë e NATO-s. Nëndetësja…

Vuçiç: “Shqiptarët nuk janë të gatshëm për kompromis!”

Presidenti i Serbisë po intervistohet në televizionin shtetëror “RTS”, ku ndër tjera foli edhe për raportet mes Prishtinës dhe Beogradit, ku theksoi se në bisedë me asnjërin nuk ishte lehtë…

Edi Rama: “Shqiptarët duan punë, por duan të rrinë edhe në kafe!”

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka prezantuar ditën e sotme gjithë arritjet që ka bërë qeveria në shërbimet online për qytetarët dhe bizneset, teksa ka bërë edhe premtimet e rradhës…

Greqia provokon Turqinë, Mitsotakis dhe “bisha” amerikane zbarkojnë në ujërat e Kretës

Ashtu siç ishte paralajmëruar pak ditë më parë, në Kretë ka nisur stërvitja e anijeve ushtarake amerikane me ato greke pranë Kretës. Kryeministri Mitsotakis dhe ministri i Mbrojtjes, Panagiotopoulos kanë…