Erdogan në ‘siklet’, gratë në Turqi protestojnë kundër presidentit turk

Disa mijëra gra dolën në rrugë në Stamboll të Shtunën për të kërkuar që Turqia të kthejë vendimin e saj për t’u tërhequr nga një traktat ndërkombëtar kundër a buzimit…

Vuçiç: ”Sot, shqiptarët po na bëjnë karshillëk me formimin e një Shqipërie të Madhe”

Serbia nuk është dhe nuk do të jetë një grusht tërshëre për çdo sorrë të bardhë! Ju lutem mos na mendoni se Serbia është thyer dhe nuk do të ketë…

Alarmohen serbët: “Ndërtimi i bazës ushtarake të ushtrisë së Kosovës në Mitrovicë, është provokim për ne!”

Komuna Jugore e Mitrovicës ka ndarë një truall për ushtrinë e Kosovës për të ndërtuar një bazë ushtarake në vendin e quajtur “Kodra e Cërrnushës”. Ky vend po konsiderohet si…

Nga e morri guximin?! Kina i hakmerret ShBA-së dhe Kanadasë, u vendos sanksione

Kina të shtunën u vendosi sanksione dy zyrtarëve amerikanë për të drejtat fetare dhe një ligjvënësi kanadez si kundërpërgjigje ndaj s anksioneve amerikane dhe kanadeze ndaj shtetit k0munist rreth të…

Aktivizohet marina detare e ushtrisë amerikane, ja arsyeja

Marina e ushtrisë amerikane në Lindjen e Mesme ka në plan të dërgojë një ekip vlerësimi të ekspertëve të pastrimit në Kanalin e Suezit të Shtunën për të këshilluar autoritetet…

Dritan Abazovic i dërgon letër Albin Kurtit, i paraqet kërkesën e madhe

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic, i ka dërguar një letër urimi kryeministrit Albin Kurtit, pasi ky i fundit ka marrë detyrën, shkruan Gazeta Metro. Letrën e Abazovic e…

Vuçiç në telashe me gjermanët, paralajmërohet rrezik për Serbinë

Pushteti serb ka kuptuar se nuk është e preferuar të sulmojnë Vladimir Bilcik, raportuesin e Parlamentit Europian (PE) për Serbinë, për shkak të tekstit të raportit të fundit të tij,…

Edi Rama nxjerr pamjet e reja nga spitali i Fierit, që Erdogan ia bëri dhuratë

Kryeministri Edi Rama ka nxjerrë pamje nga punimet për spitalin e Fierit, i cili pritet që të hapet javën e tretë të prillit. Rama ka publikuar një video nga dita…

Ilir Meta del me paralajmërimin e fortë për zgjedhjet e 25 prillit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka paralajmëruar nga Durrësi se çdokush që më 25 prill do të ndikojë tek vota e lirë s’ka për të pasur shpëtim. Në konferencën për…

Pakistani teston me sukses raketèn me kapacitete bèrthamore

Ushtria e Pakistanit tha të premten se ka testuar me sukses r aketën balistike me kapacitete bërtham0re, “Shaheen-1A”. Kjo r aketë ka rreze veprimi prej 900 kilometrave. Departamenti për Marrëdhënie…