Politikani boshnjak trondit rajonin: “Mund të ketë luftë të re në Ballkan dhe unë jam gati!”

Kreu i Partisë së Veprimit Demokratik (SDA), Bakir Izetbegoviq trazoi përsëri publikun, duke e lënë të hapur mundësinë e një lutfe të re në Ballkan, transmeton Gazeta Express. “Unë nuk…

Media sllovene: “Opozita do të ketë fitore bindëse në Shqipëri!”

Media kryesore sllovene, Demokracija shkruan se opozita do t’i fitojë bindshëm zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Shqipëri, transmeton Gazeta Express. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në Shqipëri të dielën (25…

Spiunonte sekretet iraniane për Izraelin! / Turqia e kap spiunën dhe ia dorëzon Iranit

Agjencia e Inteligjencës së Turqisë MIT ka refuzuar të deklarohet rreth a rrestit dhe dorëzimit të gruas iraniane tek Korpusi i Gardës Revolucionare Islamike të Iranit, organizatë kjo që konsiderohet…

Greqia armatos rëndë Arabinë Saudite, do ia shesë sistemin mbrojtës amerikan

Greqia dhe Mbretëria e Arabisë Saudite kanë nënshkruar një marrëveshje të huazimit të sistemit të mbrojtjes kundër ajrore Patriot, transmeton Gazeta Metro. Këtë e ka bërë të ditur një diplomat…

Ukraina në alarm: “Trupat ruse vazhdojnë të vijnë në kufi!”

Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba tha të martën se Rusia së shpejti do të ketë më shumë se 120,000 trupa në kufirin me Ukrainën. Ministri bëri thirrje për sanksione…

Lulzim Basha ‘dridhë’ Edi Ramën: “Të dielën Shqipëria do t’u kthehet shqiptarëve!”

Pogradeci ishte ndalesa e radhës e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Para qindrave mbështetësve demokratë, Basha kërkoi pjesëmarrje masive të dielën drejt kutive të votimit. Sipas kryedemokratit vetëm në…

Rusia bëhet gati: “Ndalon fluturimet mbi pjesë të Krimesë dhe Detit të Zi!”

Sipas Njoftimit për Avionet (NOTAM), Rusia përkohësisht ka kufizuar fluturimet e aviacionit mbi pjesë të Krimesë dhe Detit të Zi. “Zona është shpallur përkohësisht e rr ezikshme për fluturimet e…

Serbia në alarm: “Greqia është nën presion të madh nga Amerika për ta njohur Kosovën!”

Nuk ka dyshim se, pas fitores së Joe Biden në zgjedhjet amerikane, Washingtoni ka bërë p resion në rritje mbi vendet e BE-së që nuk e kanë njohur ende pavarësinë…

Mjekët rusë japin paralajmërimin: “Kundërshtari i Putinit, Navalny mund të vdes shumë shpejt!”

Ambasadori rus në Mbretërinë e Bashkuar tha se kritiku i Kremlinit kërkon vëmendje dhe se ai “nuk do të lejohet të v desë në b urg”. Navalny, 44 vjeç, kritik…

Djali i të ndjerit Alija Izetbegovic, i dërgon mesazh Serbisë: “Jam gati për luftè!”

Bakir Izetbegovic kreu Partisë së Veprimit Demokratik, më parë anëtar i Presidencës së Bosnje e Hercegovinës ka tërhequr vërejtjen se sh mangia nga marrëveshja e Dayton dhe çdo t entim…