Sali Berisha ‘shpall fitoren’ para kohe, ja mesazhi i tij

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje që të gjithë qytetarët t’i drejtohen sot kutive të votimit për të ushtruar të drejtën e tyre për të zgjedhur parlamentin e ri.…

Jepet alarmi për zgjedhjet në Shqipëri: “Opozita po fiton bindshëm!”

Kryeministri Edi Rama dhe Partia e tij Socialiste kanë humbur zgjedhjet. Shqipëria sot ka votuar për përbërjen e Kuvendit të ri dhe sipas burimeve të Gazetës Express fitore ka shënuar…

Më shumë se 50 trupa nga Amerika do të zbarkojnë në Kosovë, ja arsyeja!

Rreth 50 Gardistë nga Connecticut, SHBA, nga Regjimenti 1-169 i Aviacionit do të vendosen duke filluar të dielën për të ndihmuar në Kosovë. Gjeneral Majori Francis Evon, Gjeneral Adjutant dhe…

Publikohet exitpolli i parë i zgjedhjeve në Shqipëri, ja sa mandate fiton PS, PD dhe LSI

Pas përfundimit të orarit zyrtar të zgjedhjeve të pargjithshme në Shqipëri është vijuar me publikimin e Exitpolleve, ku një nga exitpollet e para të publikuara është ai i euronews i…

Diplomatja evropiane: “Votimi i Albin Kurtit në Shqipëri, është e papranueshme!”

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka reaguar në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri dhe ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, për votimin e tij në…

Pasojat e luftës me Azerbajxhanin ndikojnë tek ai, kryeministri i Armenisë: “Jap dorëheqje!”

Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian ka paraqitur dorëheqjen e tij, duke i hapur rrugë mbajtjes së zgjedhjeve të reja parlamentare, pas një krize politike që u shkaktua si pasojë e…

Rusia: “Amerika është në listën tonë të vendeve armike!”

Rusia është përpjekur të përpilojë një listë të vendeve armike që kanë ndaluar punësimin e shtetasve rusë në misionet e tyre diplomatike dhe Shtetet e Bashkuara janë në atë listë,…

Tmerr në Tiranë! / Një qytetar hyn me veturë në qendër të qytetit dhe tenton të shkelë kalimtarët

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak ore më parë në Tiranë. Një qytetar me makinë ha hyrë në sheshin Skëndërbej dhe ka tentuar të sh typë kalimtarët. Ai është…

Befasi / Presidenti i Malit të Zi: “Do të ndihmojmë Kosovën për në BE dhe NATO!”

Presidenti i Malit te Zi, Milo Gjukanoviq, ka shprehur gatishmeri qe te ndajne me shtetin e Kosoves pervojat e tyre per ecjen para ne rrugen drejte Bashkimit Evropian dhe NATO.…

Edi Rama paralajmëron ikjen nga politika: “Nuk do jem më kryeministër nëse…”

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar largimin nga politika në rast se nuk do të marrë minimumi 71 mandate në zgjedhjet e 25 prillit. Në emisionin “Open”, Rama tha se nuk…