‘Zgjohet’ Koreja e Veriut: “Kim Jong ka një paralajmërim për Joe Biden”

Koreja e veriut ka s ulmuar administratën Biden ndërsa ajo përgatitet të zbulojë strategjinë e saj për Penianin dhe programin e tij b ërthamor. Ministria e jashtme tha se disa…

10 vjet pas likuidimit të Bin Ladenit, Joe Biden: “Kurrë nuk do ta harroj atë moment!”

Është një moment që nuk do ta harroj kurrë, tha presidenti i SHBA Joe Biden të dielën në lidhje me v dekjen e Osama bin Laden, i cili u neutralizua…

Për 8 vite ishte president i SHBA-ve, por a e dini se çfarë pune bën sot Obama?

Ai ishte presidenti i parë me ngjyrë i SHBA-ve, i cili me një fushatë mahnitëse dhe një rezultat të paarritshëm, Obama, e zgjoi, udhëhoqi dhe e shpalli fituese ëndrrën e…

Koreja e Veriut del kundër Biden: “Ti po vazhdon me politikën armiqësore ndaj nesh!”

Koreja e veriut ka s ulmuar administratën Biden ndërsa ajo përgatitet të zbulojë strategjinë e saj për Penianin dhe programin e tij b ërthamor. Ministria e jashtme tha se disa…

Cfarë po ndodhë? / Për dy ditë, Rusia lëshoi gjysmë milion pasaporta në lindje të Ukrainës

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se ka lëshuar 527,000 pasaporta ruse për banorët në lindje të Ukrainës, ku separatistët e mbështetur nga Rusia janë duke lutfuar kundër Kievit.…

Jepet alarmi: “Lulizim Basha është në rrezik!”

Humbja për herë të 3-të e zgjedhjeve nga PD dhe mosmbajtja e përgjegjësisë për humbjen nga Lulzim Basha, ka risjellë reagimet e forta të demokratëve që kërkojnë largimin e tij…

Njihuni me vëllaun hero, i cili rrezikoi jetën për motrën e tij – një histori rrënqethëse!

Ky djalosh është një hero i vërtetë. Ai është vetëm 6 vjeç, më 9 korrik motrën e tij të vogël e s ulmoi një qen, kështu që Bridger nxitoi menjëherë…

Diplomati britanik jep alarmin: “Serbia do ta njohë Kosovën, ky është plani!”

Timothy Less, një ish-diplomat britanik në Bosnje e Hercegovinë, ishte i ftuar në emision “Face” me gazetarin boshnjak Senad Haxifejzoviq. Aty, ai dha disa parashikime të bujshme, ndër të cilat…

Dalin pamjet: Ushtarët armenë provokojnë azerbajxhanët në kufirin e Karabakut

Janë publikuar pamjet e prov0kimit të ushtarëve armenë kundër rojave kufitare azerbajxhanase në kufirin e Karabakut Malor në Azerbajxhan. Në pamjet e shpërndara në mediat sociale, shihet se ushtarët armenë…

Talebanët paralajmërojnë Amerikën: “Jeni vigjilent ndaj Aeroportit të Kandaharit, aty ku është baza juaj!”

Talibani ka paralajmëruar për “kund ërveprim” kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), të cilat ata i akuzuan për shkelje të Marrëveshjes së Doha-s në vitin 2018 duke mos tërhequr…