PAMJE: Palestina lëshon raketa drejt zonave të Izraelit

Pamje nga r aketat e l ëshuara si kundërpërgjigje nga Levizja e Kryengritjes Islame Hamasi nga Rripi i Gazës drejt zonave Izraelite. Por, r aketat e lëshuara nga Rripi i…

LAJMI FUNDIT: Në Kosovë fillon ushtrimi më i madh ushtarak i Amerikës

Brenda një jave, u shtrimi më i madh us htarak i SHBA-së që nga Lutfa e D ytë Botërore, e përfshinë edhe Kosovën. F orca e Sigurisë së Kosovës ka…

Alarm në Francë, ​ushtarët francezë paralajmërojnë Macronin: “Do të ketë luftë civile!”

Një revistë e krahut të djathtë në Francë tha se mbi 100,000 njerëz kanë nënshkruar një letër të hapur të një grupi ushtarësh në shërbim, që paralajmërojnë për këcrënimin e…

Gjermania ngre alarmin: “Mund ta humbasim Ballkanin Perëndimor!”

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, ka folur rreth Ballkanit Perëndimor e ku pjesë e tij është edhe Kosova. Ai ka ngre alarmin se nëse nuk jemi…

Edi Rama: “Sa më shpejtë të shkarkojmë Ilir Metën!”

Në konferencën për mediat të mbajtur këtë të hënë kryeministri Edi Rama foli edhe për shk arkimin e Presidentit Ilir Meta. Rama deklaroi se ky është vendimi më i shpejtë…

Drilon Gashi: “Mbulimi i femrës është traditë arabe, nuk ka të bëjë me fenë islame!”

Hoxha nga Peja, Drilon Gashi, thotë se mbulimi i femrës është traditë arabe dhe nuk ka asgjë të bëjë me fenë myslimane. Ai thotë se traditat arabe po shiten si…

Erdogan del nga kontrolli: “Shteti i dhunshëm i Izraelit, shteti terrorist i Izraelit…”

Erdogan mbrëmë i bëri thirrje të gjithë botës, së bashku me vendet islame, që në mënyrë efektive të kun dërshtojnë Izraelin dhe s ulmet e tij ndaj Xhamisë Al-Aqsa, qytetit…

Izraeli nuk e ndal dhunën, plagos 300 persona pranë xhamisë Al-Aqsa

Intensifikohen përleshjet mes palestinezëve dhe p olicisë izraelite jashtë xhamisë së Al Aksës në Jeruzalem. Më shumë se 300 persona u p lagosën në prag të një marshimit nacionlist izraelit,…

Marina amerikane zbulon Kinën: “I bllokon sasi të madhe armësh në anijen e paligjshme!”

Marina e SHBA-së ka sekuestruar një dërgesë të madhe a rmësh z jarri të zbuluar në bordin e një anijeje në Detin Arabik, të cilat në mënyrë të paligjshme do…

Netanyahu betohet në hakmarrje: “Kushdo që na sulmon, do të paguaj çmim të rëndë!”

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka paralajmëruar organizatat te rro riste në Gaza kanë tejkaluar vijën e kuqe pasi s ulmuan me r aketa Jerusalemin, transmeton Gazeta Metro. “Ne jemi…