Zbulohet biseda e Erdoganit dhe Putinit: “Izraelit duhet ti dërgohet një forcë parandaluese!”

Erdogan i ka thënë presidentit rus, Vladimir Putin, se bashkësia ndërkombëtare duhet “t’i japë Izraelit një mësim të fortë dhe parandalues” kundër sjelljes së tij ndaj palestinezëve. Presidenca e Turqisë…

Kryeministri izraelit, Netanyahu: “Ky është vetëm fillimi!”

Benjamin Netanyahu është zotuar që t’i sh kaktojë Hamas-it g0ditje që as në ëndërr nuk i ka parë ndërkohë që vijojnë përpl asjet t ragjike në Lindjen e Mesme. S…

Kryeministri izraelit: “Hamasin e presin goditje që nuk i ka parë as në ëndërr!”

Benjamin Netanyahu është zotuar që t’i sh kaktojë Hamas-it g0ditje që as në ëndërr nuk i ka parë ndërkohë që vijojnë përpl asjet t ragjike në Lindjen e Mesme. S…

E çuditshme: Izraelitët në Amerikë protestojnë në përkrahje të Palestinës

Në Shtetet e Bashkuara janë mbajtur protesta nga përkrahës të palestinezëve dhe izraelitëve. Kur grupet janë takuar, pati edhe përleshje fizike. Sidoqoftë, vërehej numër shumë më i madh i përkrahësve…

Ambasadori palestinez në Beograd: “Kërkoj që Serbia të mos hapë ambasadë në Jerusalem!”

Si e shihni dikë që vjen dhe hap një ambasadë në Prishtinë?! A është në rregull me ju? – tha për TV Prva, Ambasadori i Palestinës në Serbi, Mohamed Nabhan,…

Serbët dalin në protestë: “Kosova është Serbi dhe Palestina është shtet!”

Një grup i majtistëve në Serbi, kanë mbajtur një protestë në Beograd në përkrahje të Palestinës. Me flamurin e Serbisë me yll të ish-Jugosllavisë dhe me pankartën ku shkruhej ‘Poshtë…

Erdogan kontakton Putinin: “Izraelit duhet t’i jepet një mësim i fortë!”

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i ka thënë të mërkurën homologut të tij rus, Vladimir Putin, se komuniteti ndërkombëtar duhet “t’i japë Izraelit një mësim të fortë dhe të vendosur”,…

Mesazh për Kinën / Amerika, Franca dhe Japonia nisin stërvitje të perbashkët ushtarake në Oqeanin Paqësor

Japonia, Shtetet e Bashkuara dhe Franca, për shkak të këcrënimeve në rritje nga Kina në Oqeanin Paqësor, kanë nisur një stërvitje të përbashkët ushtarake “ARC21”, e cila do të zgjasë…

Çfarë është “Kupola e Hekurt” që po ndihmon Izraelin kundër Palestinës?

Ushtria izraelite ka bërë të ditur se “kupola e hekurt” ka ndalur dhe shkatërruar 85-90 për qind të raketave që janë hedhur nga Hamasi mbi qytetet izraelite. Me situaten e…

Erdogan: “I siguroj palestinezët për mbështetjen e Turqisë!”

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdigan, ka porositur të hënën se vendi i tij do ta mbështesë përherë kauzën palestinezë, se do të jetë përherë përkrah “vëllezërve” palestinezë dhe do ta…