Meteorologia e njohur jep lajmin: “Ja surprizat e motit që na presin gjatë muajit shkurt”

Meteorologia e njohur jep lajmin: “Ja surprizat e motit që na presin gjatë muajit shkurt”

Meteorologia Adiola Bani nga MeteoAlb parashikon se muaji shkurt pritet të jetë me mot të qëndrueshme dhe me temperatura të larta.

Në një intervistë për ABC, Bani ka bërë me dije se vetëm 2 ditët e para të shkurtit do të kenë mot me praninë e vranësirave dhe të reshjeve ndërsa më pas moti do të jetë kryesisht i kthjellët.

Ndër të tjera ajo ka theksuar se në 10-ditëshin e dytë të muajit shkurt pritet që të kemi dhe disa ditë me praninë e reshjeve dhe të motit të acartë.