Opozita turke në siklet, Erdogan paralajmëron hapin e madh që do të bëjë në Turqi

Opozita turke në siklet, Erdogan paralajmëron hapin e madh që do të bëjë në Turqi

“Është koha për të diskutuar hartimin e një kushtetute të re”.

Kështu ka deklaruar presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan në një deklaratë në Kompleksin Presidencial të Ankarasë, deklarate e cila ka shq3tesuar tejmase opoziten turke.

Me këtë rast ai ka nënvizuar se Partia e tij në pushtet për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) dhe aleati i saj, Partia e Lëvizjes Nacionaliste (MHP) kanë rënë dakord mbi planin.