Arbana Xharra jep deklaratën befasuese për Vjosa Osmanin: “Ajo do të…”

Arbana Xharra jep deklaratën befasuese për Vjosa Osmanin: “Ajo do të…”

Gazetarja Arbana Xharra përmes një postimi në facebok ka shkruar në lidhje me kandidaten për presidente, Vjosa Osmanin. Xharra u shpreh që ka mbështetur Osmanin për emërimin e saj në poste të larta udhëheqëse, duke shtuar që ende beson se gratë e ngritura e të fuqishme i duhen Kosovës, përcjell “Bota sot”.

Mirëpo Xharra tutje tregon një zhgënjim të saj në lidhje me Osmanin, është heshtja dhe mos guximi i saj për të qëndruar haptazi me të vërtetën. Vjosa do të d1gjet politikisht nëse nuk ndryshon qasje, përfundon Xharra.