Ministri mbrojtjes turke: “Së shpejti me Gjermaninë do të bëjmë marrëveshjen e madhe”

Ministri mbrojtjes turke: “Së shpejti me Gjermaninë do të bëjmë marrëveshjen e madhe”

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare, Hulusi Akar tha se në ditët në vijim do të hedhin hapa konkrete me Gjermaninë në çështjet e mbrojtës dhe sigurisë.

Akar i bëri një vlerësim takimit me homologen gjermane, Annegret Kramp-Karrenbauer dhe bëri të ditur se vunë re me kënaqësi të madhe se zotëronin mendime të ngjashme në shumë çështje.