E FUNDIT! / Rrëzohet avioni ushtarak i Greqisë, humb jetën 32-vjeçari

E FUNDIT! / Rrëzohet avioni ushtarak i Greqisë, humb jetën 32-vjeçari

Në afërsi të Kozanit është gjetur i pajetë 32-vjeçari Amar Ibrahimi, pjesë e f0rcave të ushtrisë greke. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se i riu humbi jetën pasi avioni i tij u rrëzua një ditë më parë në malet e Zagorisë.

32-vjeçari dyshohet se është me origjinë shqiptare. Pritet ndërhyrja e forcave të tjera të ushtrisë për të nxjerrë edhe mbetjet e avionit që ishte stërvitor dhe përdorej nga baza ushtarake e Kozanit.