Alarmohen turqit! – Tornado godet qytetin turk, shkatërroi gjithçka që i doli përpara

Alarmohen turqit! – Tornado godet qytetin turk, shkatërroi gjithçka që i doli përpara

Një tornado e vogël ka g0ditur qytetin turk Çesme në bregun e detit Egje, duke lënë pas vetes vetëm rrën0ja nga të cilat janë lëndura 16 persona.

Tornado ka kaluar përmes qytetit Çesme, që gjendet rreth 90 kilometra në perëndim të Izmirit, ku si rezultat i erërave të fuqishme janë shkulur drunjtë, shembur kulmet e shtëpive dhe shkatërruar vetura, anije dhe një kran, transmeton Telegrafi. VIDEO