Presidenti Meta bën ‘betimin’ e fortë: “Kurrë më koalicion me Edi Ramën!”

Presidenti Meta bën ‘betimin’ e fortë: “Kurrë më koalicion me Edi Ramën!”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, duke folur për Syri.Tv deklaroi se nuk do të bëjë më kurrë koalicion me Edi Ramën. Ai tha se kjo histori ka përfunduar dhe se nuk ekziston mundësia e një marëveshjeje me KM aktual.

Këtë vendim të tijin, presidenti Meta e mbështeti në dy arsye, duke thënë se Rama ka vënë në diskutim e integritetin territorial të Shqipërisë dhe kufijve të Kosovës.