Kjo është politikanja opozitare turke, që synon të largojë Erdoganin nga pushteti

Kjo është politikanja opozitare turke, që synon të largojë Erdoganin nga pushteti

Kryetarja e degës në Stamboll të Partisë Republikane në opozitë, Canan Kaftancioglu, mendohet se është truri pas fitores së vitit 2019 në zgjedhjet lokale përballë partisë në pushtet të Presidentit Recep Tayyip Erdogan.

Humbja tr0nditëse e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim të zotit Erdogan, e ka inkurajuar tashmë zonjën Kaftancioglu të synojë largimin e zotit Erdogan nga pushteti, nëse ajo do të arrijë t’i shpëtojë burgut.

Për më shumë njofton nga Stambolli korrespondenti i Zërit të Amerikës, Dorian Jones. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE