Mediat greke: “Turqia po provokon, ata dërguan aviona spiun”

Mediat greke: “Turqia po provokon, ata dërguan aviona spiun”

Greqia vijon të akuz0jë Turqinë për prov0kime. Së fundmi, mediat helene kanë shkruar se disa avionë turq janë identifikuar dhe interceptuar në hapësirën ajrore greke.

“Protothema” thotë se këto prov0kime janë të vazhdueshme dhe ndodhin në hapësirën ajrore të Detit Egje. Autoritetet greke kanë identifikuar një avion spiun CN-235 dhe 2 avionë ATR-72s. Sipas të përditshmes greke, avionët turq janë identifikuar në përputhje me rregullat ndërkombëtare.