Gazetari shqiptar ‘e zë ngusht’ Vuçiçin, i bën pyetjen e fortë që e sikletoi presidentin sërb!

Gazetari shqiptar ‘e zë ngusht’ Vuçiçin, i bën pyetjen e fortë që e sikletoi presidentin sërb!

Gazetari shqiptar nga Shkupi, Furkan Saliu i drejtoi pyetje presidentit sërb, Aleksandar Vuçiq gjatë ceremonisë për dorëzimin e vaksinave në vendkalimin kufitar Tabanoc. Teksa dy kryeministrat, Vuçiq dhe Zaev mburreshin se sa të afërt janë, se si maqedonasit dhe sërbët janë vëllezër dhe se duhen shumë mes veti, Saliu në pyetjen e tij vuri në pak një fenomen që po ndodh prej vitesh në Maqedoni.

Vendkalimi kufitar Llojan – Miratoc është premtuar prej shumë vitesh nga dy shtetet, por hapja e tij ende duket e largët, njofton in7. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE