Ali Ahmeti uron Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin: “Urime, jam vëllau dhe aleati juaj”

Ali Ahmeti uron Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin: “Urime, jam vëllau dhe aleati juaj”

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka përgëzuar qytetarët e Kosovës për mbarëvajtjen e procesit të djeshem zgjedhor, ku sipas rezultateve preliminare vazhdon të prijë bindshëm Lëvizja Vetëvendosje.

Në një postim në Facebook, kreu i BDI-së ka uruar edhe partinë e Albin Kurtit për fitoren në zgjedhje, si dhe të gjitha partitë tjera politike për rezultatet e arritura, por edhe për kontributin e dhënë që ky cikël zgjedhor të zhvillohet në frymën evropiane. POSTIMI I ALI AHMETIT