Arbana Xharra lajmërohet nga Amerika, ka disa fjalë për Kosovën dhe Vetëvendosjen

Arbana Xharra lajmërohet nga Amerika, ka disa fjalë për Kosovën dhe Vetëvendosjen

Gazetarja kontraverse Arbana Xharra, ka përgëzuar qytetarët e Kosovës për zgjedhjet e lira dhe demokratike. Ajo ia ka uruar Vetëvendosjes fitoren, duke thënë se shteti më i ri në Evropë po tregon kulturë elektorale.

Postimi i plotë i Xharrës: “Bravo Kosovë, zgjedhje pa skandale të lira dhe demokratike është mesazhi më i mirë që mund t’i dërgojmë Perëndimit. Shteti më i ri në Evropë po tregon kulturë elektorale. Vetëvendosjes urime fitorja. Të fala nga Amerika aleati më i rëndësishëm i shqiptarëve”, përfundon Xhara në postimin e saj.