Izraeli jep mesazhin për luftë, vihen në gatishmëri avionët dhe helikopterët

Izraeli jep mesazhin për luftë, vihen në gatishmëri avionët dhe helikopterët

F0rcat ajrore izraelite kanë planifikuar kryerjen e një stërvitjeje ushtarake duke u përgatitur për një lutfë në veri të vendit njoftuan gjatë ditës së sotme burimet ushtarake.

Sipas Jeruselam Post, stërvitja filloi të dielën dhe ka qëllim përmirësimin e gatishmërisë së f0rcave ajrore në rast të një lutfe me Hesbullahun në Liban, raporton abcnews.al. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE