Baton Haxhiu: “Albin Kurti është produkt i Edi Ramës”

Baton Haxhiu: “Albin Kurti është produkt i Edi Ramës”

Fitorja e Albin Kurtit në Kosovë ka ngjallur debat të gjerë në sferën publike dhe politike jo vetëm në vendin fqinj, por edhe në Shqipëri. Duke folur për zgjedhjet në Kosovë dhe fitoren e Albin Kurtit mes Vjosa Osmanit, në emisionin “Opinion” është diskutuar edhe mbi ndikimin që Kurti ka në Shqipëri.

Lidhur me këtë analisti i njohur Baton Haxhiu, i cili shpesh herë është konsideruar si merc3nar i kryeministrit Edi Rama, tha se në Shqipëri nuk ka një fuqi politike të Albin Kurtit dhe se Kurti është produkt i Edi Ramës.