Shpërthehet me tritol kazinoja e ish-presidentit Donald Trump

Shpërthehet me tritol kazinoja e ish-presidentit Donald Trump

Hotel Atlantic dhe kazinoja e ish-presidentit Donald Trump, “Atlantic City”, u shpërthyen orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme. Objektet, ish-hoteli dhe kazinoja “Trump Plaza”, ishin të mbyllura që nga viti 2014.

Ndërtesa është një element identifikues në Boardwalk, teksa u shkatërrua mëngjesin e djeshem, duke lënë pas vetëm shtëllunga tymi dhe inerte të shumta. Bernie Dillon, ish-menaxheri i hotelit, tha se kjo godinë ka qenë një vend i preferuar për të famshmit.

Rreth 3,000 copë d1namit u përdorën për të hspërthyer ndërtesën 34-katëshe, njoftoi New York Times. Shkatërrimi zgjati vetëm disa sekonda.