Armenia në gjendje kritike, vjen paralajmërimi i fuqishëm nga Putini

Armenia në gjendje kritike, vjen paralajmërimi i fuqishëm nga Putini

Presidenti rus Vladimir Putin bisedoi dje në telefon me kryeministrin armen Nikola Pashinyan për situatën në Armeni.

Putin u bëri thirrje të gjitha palëve të tregojnë përmbajtje, tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov.

“Putini foli në favor të ruajtjes së rendit në Armeni dhe zgjidhjen e situatës brenda ligjit”, deklaroi Peskov, raporton TASS, transmeton ANALIZA.