Baton Haxhiu zbulon ‘skenarin e fshehtë’ të Albin Kurtit: “Ja çfarë plani po përgatit për Shqipërinë”

Baton Haxhiu zbulon ‘skenarin e fshehtë’ të Albin Kurtit: “Ja çfarë plani po përgatit për Shqipërinë”

Analisti Baton Haxhiu ka nxjerrë zbuluar ‘skenarin e fshehtë’ të Albin Kurtit. Ai thotë se Kurti ka ambicie që një ditë të jetë dhe kryeministër i Shqipërisë dhe ai shprehet i bindur se do t’ia arrijë këtij qëllimi.

“Ambicia e tij është historike, ambicia është që një ditë ta shohë veten në karrigen e kryeministrit në Shqipëri. Kur do të jetë ajo dhe a do ta fitojë atë betejë, nga rruga që ka ndjekur në Kosovë, unë besoj se edhe në Shqipëri do ta ketë rrugën e njëjtë, jam i bindur për këtë”, u shpreh Haxhiu për Euro News Albania.