Politikani francez shpërndanë një video duke folur keq për Kosovën dhe UÇK-në

Politikani francez shpërndanë një video duke folur keq për Kosovën dhe UÇK-në

Eurodeputeti francez, Thierry Mariani, në një video-incizim të publikuar në profilin e tij zyrtar në ‘Twitter’ s’ka lënë gjë të keqe pa thënë për Kosovën dhe klasën politike.

Mariani nuk ka kursyer as ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës duke i akuzaur për kr1me në lutfën e fundit. Politikani francez në këtë video është vendosur në mbrojtje të pozicionit të Serbisë, duke e cilësuar Kosovën si vend të maf1as dhe traf1kimit. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE