SHBA-ja: “Jemi të gatshëm të takohemi me Iranin për programin bërthamor”

SHBA-ja: “Jemi të gatshëm të takohemi me Iranin për programin bërthamor”

Shtetet e Bashkuara thanë se janë të gatshme të takohen me Iranin për programin e tij bërthamor dhe i lehtësuan masat kufizuese për diplomatët iranianë, të akredituar në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.

Administrata e Joe Bidenit njoftoi po ashtu Këshillin e Sigurimit të OKB-së se ka anuluar një mekanizëm, me të cilin ish-presidenti amerikan, Donald Trump, do të rikthente të gjitha sanksionet e OKB-së kundër Iranit. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE