Turqia: “Greqia po na provokon duke u armatosur vazhdimisht”

Turqia: “Greqia po na provokon duke u armatosur vazhdimisht”

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar akuz0i Greqinë për deklarata të papërgjegjshme dhe këcrënime që rrisin tensi0net në Egje dhe prishin paqen rajonale.

Lidhur me programin e armat1mit të Greqisë, ai tha se “është një përpjekje e padrejtë”, duke shtuar se “Athina duhet të shmangë veprimet dhe deklaratat që mund të krijojnë keqkuptime”. DEKLARATA E TIJ E PLOTE