JEPET ALARMI – Turqia rrethohet nga amerikanët, francezët dhe grekët

JEPET ALARMI – Turqia rrethohet nga amerikanët, francezët dhe grekët

Do të jenë dhjetë ditë te nxehta këto për Egjeun duke filluar nga sot dhe në vijim. Dhjetra avije dhe avionë, dronë të a rmatosur apo thjesht për vëzhgim, një aeroplnambajtëse si edhe mijëra ushtarë do të gjenden gjatë ditëve në vijim në një zonë të ngushtë si Egjeu duke krijuar një klimë lutfe në zonë.

Turqia iu përgjigj manovrave ushtarake mes grekëve dhe amerikanëve në Aleksandropulos duke dërguar në Egje plot 28 anije ushtarake, 27 avionë F-16, disa avionë F-4 si edhe një numër të madh ushtarësh që do të kryerjnë stërvitjen “Atdheu Blu”. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE