Albin Kurti ia kthen letrën Netanyahut: “E pranoj ftesën për ta vizituar Izraelin”

Albin Kurti ia kthen letrën Netanyahut: “E pranoj ftesën për ta vizituar Izraelin”

Kryetari i VV’së Albin Kurti, i ka kthyer letrën kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu, e cila erdhi disa ditë më parë për t’i uruar fitoren në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Metro.

Brenda kësaj letre Kurti, shkroi edhe në lidhje me ftesën e kryeministrit Netanyahu për të vizituar Izraelin.

Në këtë letër, Kurti shpreh mirëpritjen për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Izraelit që janë shndërruar në raporte diplomatike mes dy vendeve. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE