Diplomati grek jep deklaratën e fortë: “Shqipëria e Ramës, një koloni turke e Erdoganit!”

Diplomati grek jep deklaratën e fortë: “Shqipëria e Ramës, një koloni turke e Erdoganit!”

Lidhja e kryeministrit Edi Rama me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan nuk është thjesht për përforcim të mëtejshëm të raportit Shqipëri-Turqi. Diplomati grek Pantelis Karkambasis ka dedikuar një artikull situatës parazgjedhore në Shqipëri, duke u fokusuar tek Rama.

Në artikullun e titull ”Shqipëria e Ramës është një koloni turke”, ai përshkruan sesi Rama po e përdor vendin. Duke renditur investimet turke në vend dhe marrëdhënien e ngushtë mes Ramës dhe presidentit turk Recep Tajip Erdogan, Karkambasis shkruan se Rama po ndihmohet nga ai për zgjedhje. ANALIZA E PLOTE