Do të bëhet ndërmjetës për Kosovë-Serbi? Edi Rama përgjigjet për takimin me Macronin

Do të bëhet ndërmjetës për Kosovë-Serbi? Edi Rama përgjigjet për takimin me Macronin

Edi Rama ishte dje në Paris, ku u prit në një takim zyrtar nga presidenti francez Macron. Në përfundim të takimit, kryeministri i Shqipërisë në një prononcim për mediat zbuloi temat e bisedës që diskutuan në drekën e punës. Fillimisht, kreu i qeverisë shqiptare u ndal te investimet e Francës në Shqipëri.

“Ishte një ftesë e presidentit, kishim disa kohë që nuk ishim takuar dhe ai dëshironte që të kalonte një drekë pune me mua për të diskutuar mbi marrëdhëniet bilaterale, ecurinë e programit të Agjencisë franceze për zhvillim që..DEKLARATA E TIJ E PLOTE