E papritur, Arbana Xharra tregon një sekret për Albin Kurtin

E papritur, Arbana Xharra tregon një sekret për Albin Kurtin

Ne listat e Vetevendosjes ka persona antisemite dhe pro Erdoganit. Keshtu u shpreh ne nje interviste per te RTV Ora gazetarja nga Kosova Arbana Xharra. Teksa u ndal te deklaratat e kryeministrit te ardhshem Albin Kurti lidhur me ambasaden e Kosoves ne Izrael, Xharra e quajti diçka te tm3rrshme.

Une mbi 10 vite me rrem me ndikimin e Turqise. Shume faktorë kane bere qe te krijohet nje ambient i pershtatshem për Turqine qe te shtrije ndikimin ne Kosove. Sidomos gjenerata të reja që jane teresisht te izoluara në pa mundesi per te dale jashte Kosoves. DEKLARATA E SAJ E PLOTE