Erdogan i del në krah Putinit, i jep mesazhin e fuqishëm Joe Bidenit

Erdogan i del në krah Putinit, i jep mesazhin e fuqishëm Joe Bidenit

Erdogan tha të premten se komentet e Presidentit të SHBA Joe Biden për presidentin rus Vladimir Putin, në të cilën ai e quajti atë një rvasës, ishin të papranueshme dhe jo të përshtatshme të një presidenti.

Në një intervistë televizive të transmetuar të Mërkurën, Biden tha ai besonte se Putini ishte një rvasës, duke bërë që lidhjet diplomatike të futen sërish në krizë.