Erdogan ‘pajtohet’ me Macron, jepet deklarata: “Dëshirojmë bashkëpunim”

Erdogan ‘pajtohet’ me Macron, jepet deklarata: “Dëshirojmë bashkëpunim”

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi një bisedë virtuale me Emanuel Macron të martën në mbrëmje, pas një periudhe të gjatë tensi0ni, si personalisht ashtu edhe kombëtar.

Sipas raporteve nga Ankaraja, Erdogan tha se Franca dhe Turqia kanë “perspektiva serioze për bashkëpunim”, ndërsa të dy vendet mund të japin kontribute të rëndësishme në sektorët e sigurisë dhe paqes nga Evropa në Kaukaz, Lindjen e Mesme dhe Afrikë. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE