Gjermania ‘befason’ gjithë botën, i del në krah Albin Kurtit dhe i dërgon mesazhin e fuqishëm Grenellit

Gjermania ‘befason’ gjithë botën, i del në krah Albin Kurtit dhe i dërgon mesazhin e fuqishëm Grenellit

Ish-diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger ka reaguar ndaj ish-emisarit te Donald Trump per dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i cili tha se komuniteti ndërkombëtar nuk e ka bere gjithë ate investim në Kosovë që të dalë dikush e ta shperbeje me pas ate.

Ischinger permes nje postimi në Twitter i tha Grenellit se mandati i tij ka skaduar dhe e këshilloi që të ia lë Kosovën njerëzve të saj. Me pas ai ka thënë se populli i Kosovës meriton liri dhe të ardhme.