HISTORIKE / Izraeli e Emiratet Arabe bashkojnë forcat për sistemin e mbrojtjes nga dronët

HISTORIKE / Izraeli e Emiratet Arabe bashkojnë forcat për sistemin e mbrojtjes nga dronët

Industria Izraelite e Hapësirës Ajrore njoftoi të enjten se do të zhvillojë një sistem të avancuar të mbrojtjes nga dronët së bashku me prodhuesin shtetëror të armëve në Emiratet e Bashkuara Arabe, EDGE.

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe vendosën formalisht marrëdhënie diplomatike vitin e kaluar, të nxitura nga interesat e përbashkëta tregtare dhe nga shqetësimi për ndikimin e Iranit. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE