Irani paralajmëron Izraelin: “Ja çfarë do ti ndodhë Tel Avivit, nëse ju na prekni!”

Irani paralajmëron Izraelin: “Ja çfarë do ti ndodhë Tel Avivit, nëse ju na prekni!”

Ministri iranian i Mbrojtjes, Amir Hatami pas deklaratës së homologut të tij izraelit Benny Gantz se “kanë përditësuar planet e tyre për të g0ditur komplekset bërtham0re të Iranit” këcrënoi se në rast të një s ulmi të mundshëm do të g0diten Tel Avivi dhe Haifa, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas televizionit shtetëror të Iranit, Hatami në një fjalim gjatë një aktiviteti në kryeqytetin Teheran u përgjigj ndaj deklaratave të Gantz lidhur me planet e s ulmit.