Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, i dërgon mesazhin e fuqishëm Vuçiçit

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, i dërgon mesazhin e fuqishëm Vuçiçit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas një fotografie që presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka publikuar në Instagram, ku shihet harta e Kosovës me flamurin serb. Berisha e ka dënuar ashpër këtë veprim të Vuçiqit, të cilin e ja quajtur “b astard të Sheshelit dhe Gebelsi i Millosheviçit”.

“Ju bëj thirrje autoriteteve të Kosovës të deklarojnë përgjithmonë non grata këtë ultranacionalist të verbër serb. I bëj thirrje komunitetit ndërkombëtar të dën0j ketë provokim a rmiqësor dhe lutfënxitës të Serbomadhit Vuçiç”, shkruan Berisha në rrjetet sociale.