Izraeli arreston imamin e Xhamisë së Al-Aksës

Izraeli arreston imamin e Xhamisë së Al-Aksës

Forcat izraelite a rrestuan Sheikh Ekrima Sabri, predikuesin e Xhamisë Al-Aksa, nga shtëpia e tij në Kudsin Lindor të pus htuar, raporton Anadolu Agency (AA).

“Ekipet e policisë dhe inteligjencës izraelite rrethuan shtëpinë dhe i kërkuan Sheikh Sabriut që t’i shoqërojë ata”, tha një i afërm i tij për AA, duke kërkuar që të mbetet anonim për arsye sigurie.

“Izraelitët nuk dhanë asnjë arsye për a rrestimin e tij”, tha ai.