Jepet alarmi! / Vuçiç po kërcënohet nga mafia serbe dhe ajo malazeze

Jepet alarmi! / Vuçiç po kërcënohet nga mafia serbe dhe ajo malazeze

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq po këcrënohet nga një “përgjigje e përbashkët” e mafies malazeze dhe asaj serbe sepse “ai po lutfon k rimin”, transmeton Gazeta Express. “Në kushtet kur Serbia e g0det mafien dhe k rimin, është logjike që përgjigjja të jetë e përbashkët”, i tha Daçiq TV Pink.

Duke komentuar a kuzat e tabloideve pro-qeveritare se shërbimet sekrete ruse paralajmëruan Vuçiqin për rvasje, Daçiq tha se diçka e tillë nuk ishte për t’u habitur sepse Vuçiq ishte gjithashtu i rrez1kuar nga njerëzit që ai i krijoi politikisht dhe që morën pozicione të rëndësishme në administratën publike.