Joe Biden bën premtimin e madh, ja cfare do te ndodhe brenda 3 javesh me popullin amerikan

Joe Biden bën premtimin e madh, ja cfare do te ndodhe brenda 3 javesh me popullin amerikan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka treguar se brenda tre javësh do të kenë mundësi të vaksinohen 90% e popullsisë.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij të ‘Twitter’, ai ka shkruar se 90% e amerikanëve do të kenë mundësi të marrrin vaksinën në një vend jo më larg se 5 milje nga banesa e tyre.

Kujtojmë se që prej fillimit të pandemisë në SHBA janë shënuar 30,971,471 raste ifektimi dhe kanë ndërruar jetë 562,582 pacientë.