Lulzim Basha i dërgon mesazh Edi Ramës: “Bëhu burrë!”

Lulzim Basha i dërgon mesazh Edi Ramës: “Bëhu burrë!”

Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama vijojnë replikat në distancë mbi incidentet e ndodhura në Elbasan, ku militantë të PS dhe PD u për plasën fizikisht me njëri-tjetrin.

Pasi kreu i qeverisë tha se Basha duhet të bëhet “burrë pasi lider nuk është”, kryedemokrati thekson se “burrë nuk të bëjnë banditët me pist0letë në brez pa të cilët nuk hyje dot në qytetin e Elbasanit”, por “përkushtimi ndaj vendit”. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE