NATO-ja i tregon ‘muskujt’ Rusisë, ia bllokon avionët e saj në këto zona

NATO-ja i tregon ‘muskujt’ Rusisë, ia bllokon avionët e saj në këto zona

Aleanca më e fuqishme ushtarake në botë, NATO, njoftoi të martën se të hënën është dashur që dhjetë herë për gjashtë orë të dërgojë aeroplanë në qiell për t’i penguar aeroplanët rusë në disa zona.

Sipas njoftimit, fluturimet e aeroplanëve rusë u penguan afër hapësirave ajrore që kontrollohen nga NATO-ja në pjesën veriore të Oqeanit Atlantikut, Detit Verior, Detit Baltik dhe Detit të Zi, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.