Nuk ndalet Grenell, i dërgon mesazh Joe Bidenit: “Dënoje Albin Kurtin”

Nuk ndalet Grenell, i dërgon mesazh Joe Bidenit: “Dënoje Albin Kurtin”

Ish-i dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka vazhduar kritikat ndaj Albin Kurtit.

Ai ka komentuar një intervistë të kryeministrit në ardhje rreth një deklaratë për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës.

“Kjo duhet të dën0het nga Joe Biden dhe administrata e tij. Pse po flet Albin Kurti për sh përthimin e vendit të tij”, ka shkruar ai në Twiter.