Opozitarja serbe: “Vuçiç do ta njihte Kosovën si shtet, por..”

Opozitarja serbe: “Vuçiç do ta njihte Kosovën si shtet, por..”

Nënkryetarja e Partisë Popullore në Serbi, Sanda Rashkoviq Iviq tha se pr0testat gjashtëmujore të opozitës dhe qytetarëve në të gjithë Serbinë ishin të suksesshme, sepse presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, nëse nuk do të kishte protesta – tha ajo – do të kishte nënshkruar një marrëveshje sipas së cilës “Serbia do të hiqte dorë përgjithmonë nga Kosova dhe Metohia dhe Prishtina do të merrte një vend në OKB”, transmeton Gazeta Express.

“Pr0testat patën sukses sepse doli që shumë në Serbi ishin të pakënaqur dhe sepse bojkoti i parlamentit, i cili rezultoi nga pr0testa..VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE