Pse Ibrahim Rugova nuk shkoi asnjëherë në Prekaz? Kjo ishte përgjigjja e tij

Pse Ibrahim Rugova nuk shkoi asnjëherë në Prekaz? Kjo ishte përgjigjja e tij

Sot në Prekaz shënohet 23-vjetori i rënjes së familjes së heroit Adem Jashari. Prekazi gjatë tri ditëve vizitohet nga mijëra shqiptarë nga e gjithë bota gjatë datave 5,6 dhe 7 mars kur shënohet “Epopeja e UÇK-së”. Këtë vend nuk e kishte vizituar asnjëherë gjatë jetës së tij ish-presidenti Ibrahim Rugova.

Rugova ishte për herë të parë mysafir në RTK pak muaj pasi Televizioni i Kosovës, kishte nisur transmetimin. Ndër shumë pyetje të gazetares Toska, por edhe të shikuesve, Rugova është pyetur nëse do ta vizitojë Prekazin për ta nderuar Familjen Jashari. VIDEO