Turqia në aksion, ushtria turke i jep goditjen e fuqishme organizatës terroriste PKK

Turqia në aksion, ushtria turke i jep goditjen e fuqishme organizatës terroriste PKK

Forcat e Amratosura Turke neutralizuan një numër terr0ristësh dhe sh katërruan mbi 20 objektiva të grupit terr0rist YPG/PKK në Sirinë veriperëndimore, njoftoi një burim sigurie, transmeton Anadolu Agency (AA).

0fensiva erdhi në përgjigje të një 1ncidenti në të cilin rak3ta të hedhura nga terr0ristët përtej kufirit sirian ranë në provincën jugore turke Kilis të enjten. BURIMI LAJMIT