Turqia, Rusia dhe Katari – bashkohen për të “shpëtuar” Sirinë!

Turqia, Rusia dhe Katari – bashkohen për të “shpëtuar” Sirinë!

Ministrat e jashtëm të Turqisë, Rusisë dhe Katarit riafirmuan të Enjten vendosmërinë e tyre për të kundërshtuar planet s3paratiste në Siri.

Pas një takimi trepalësh midis ministrit të Jashtëm turk Mevlüt Cavusoglu, atij rus Sergei Lavrov dhe zv.kryeministrit të Katarit dhe ministrit të Jashtëm Sheik Muhamed bin Abdulrahman Al Thani, u lëshua një deklaratë e përbashkët duke theksuar se ata u takuan në Doha për të diskutuar mbi k0nfliktet në Siri dhe mënyrat në të cilat ato do të kontribuojnë në një zgjidhje politike të qëndrueshme. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE