Alarm në Evropë! / Merkel: “Gjermania dhe Kina të bashkojnë forcat!”

Alarm në Evropë! / Merkel: “Gjermania dhe Kina të bashkojnë forcat!”

Kancelarja Angela Merkel kërkon të nxisë Gjermaninë dhe Kinën të bashkojnë forcat për të mposhtur pandeminë dhe foli për mundësinë e një bashkëpunimi më të thellë mbi v ak sinat.

Kancelarja ka zhvilluar një takim virtual me homologun e saj kinez Li Keqiang. Gjatë fjalës së saj ajo theksoi se dy vendet duhet të flasin hapur dhe në mënyrë transparente për prodhimin e v aks inave. BURIMI LAJMIT