BE paralajmëron për “kohëra të vështira” në raportet me Rusinë

BE paralajmëron për “kohëra të vështira” në raportet me Rusinë

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian, Josep Borrell tha të mërkurën se BE-ja duhet të përgatitet për përkeqësim të marrëdhënieve me Rusinë.

Tesnionet mes bllokut evropian dhe Moskës janë në rritje për shkak të situatës në Ukrainë, b urgosjes dhe shëndetit të kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny po edhe disa skandaleve të sp iunimit. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE